emame zaman

عشق فقط یک کلام، "مهدی" علیه السلام

emame zaman

عشق فقط یک کلام، "مهدی" علیه السلام

پیام های کوتاه

آخرین مطالب

پربیننده ترین مطالب

عده‌ای دارند توی دل مردم را خالی می‌کنند

يكشنبه, ۲۷ بهمن ۱۳۹۲، ۰۶:۴۱ ب.ظ
عده‌ای دارند توی دل مردم را خالی می‌کنند

وحید یامین‌پور

امروز یک جماعتی هستند که دارند از درون به جامعه اسلامی فشار می آورندکه آقا کوتاه بیایید رهبرانقلاب هم دائم تذکر می دهند که در رفع مشکلات کشور به خودتان تکیه کنید. دشمن، دشمن است.

آخر مگر شیطان توبه می کند چرا کسی باید شیطان را آدم مودبی بداند؟

مشکل ما در درون است. ترساندن مردم گناه بزرگی است با چه منطقی دل مردم را خالی می کنند؟ که بعدا بتوانند باج بگیرند؟ امروز آمریکا بیشترین مشکلات را دارد دولت آمریکا امسال برای اولین بار تعطیل شده ملیون ها نفر در آمریکا بی خانمانند عده  زیادی دارند از آمریکا می روند

بین انقلاب ما و احتمالا انقلاب های دیگر یک تفاوت اساسی و بنیادین وجود دارد. خیلی ها سعی دارند انقلاب ما را آنقدر تقلیل کنند که بتوانند چیزی در موردش بگویند به عنوان مثال می گویند چون شاه به مردم ظلم می کرد، مردم انقلاب کردند تا به عدالت اجتماعی برسند. انقلاب ما آرمان داشت آرمان اسلام خواهی در مقابل آرمان های انقلاب های غربی که نان، مسکن وآزادی بود. اما امام ایده دیگری داشت. امام در مقابل دین جدا از زندگی ایستاد. شعار انقلاب بازگشت به حاکمیت دین بود. البته کسی ظلم رژیم منحوس پهلوی را انکار نمی کند ولی زمینه انقلاب چیزی جز بازگشت به اسلام نبوده است. می توان انگیزه انقلاب را جمله بندی کرد: اسلام بناست دنیا وآخرت ما را بسازد.

امروز متاسفانه برخی ها پس از سی و پنج سال با ارتجاع وبازگشت به عقب این حرف را فراموش کردند یا نمی خواهند بشنوند می گویند از همان اول اشتباه کردیم یا زیاده روی کردیم. این را با صدای بلند می گویند و روزنامه و مجله هم دارند. البته بعضی هایشان در لفافه می گویند که آقا دوران آرمان و شعار گذشته باید بنشینیم با کدخدای جهان صحبت کنیم باید کوتاه بیاییم. آمریکایی ها می گویند انقلاب ایران ویروسی است که دارد همه دنیا را آلوده می کند. بعضی ها می گویند دلیل این همه دشمنی غرب با ما چیست؟ در صورتی که این دشمنی کاملا منطقی است. به همان دلیلی که امروز می بینید که در بسیاری از کشورها مردم شعار نه شرقی نه غربی را تکرار می کنند. امروز مرگ بر آمریکا در همه جای دنیا شنیده می شود. این ایده قرآنی مقابله با طاغوت است.
بعضی ها در درون جامعه اسلامی می خواهند بر این بقای بر حق خدشه وارد کنند از صدر اسلام هم بوده اند در مدینه ی پیغمبر هم آدم بد بوده است. علامه طباطبایی می فرماید: در مدینه پیامبر از هر سه نفر یک نفر منافق بوده است داستان جنگ احد را بخوانید در جنگی که خود پیامبر فرمانده بود یک سوم برگشتند جلوی مسجد پیامبر مسجد درست می کردند. امروز هم غربی ها برای ما مجتهد درست می کنند مجتهد واقعی، فلانی و فلانی! این یعنی مسجد ضرار. تفاوت ما با صدر اسلام این است که ما به اندازه ان موقع منافق نداریم به دلیل آن که در صدر اسلام مسلمان ها بارها پشت امام را خالی کردند و جبهه حق علی الظاهر شکست خورد اما ما در همه جنگ ها از جمله نظامی داخلی و خارجی، اقتصادی و روانی شکست نخوردیم.
فتنه خاص جامعه مسلمین است. مثلا فتنه خراب شدن یک عده از بزرگان. البته این ها دیگر برای ما عادی است. تاریخ اسلام از این چیزها پر است. این فتنه ها همیشه ادامه دارد. فتنه های دشوارتر در راه است. 23 بهمن 88 با یک جماعتی خدمت مقام معظم رهبری رسیدیم و ایشان این جمله معروف را فرمودند که «منتظر فتنه شدیدتر باشید که این قاعده جامعه مومنین است» امروز یک جماعتی هستند که دارند از درون به جامعه اسلامی فشار می آورندکه آقا کوتاه بیایید رهبرانقلاب هم دائم تذکر می دهند که در رفع مشکلات کشور به خودتان تکیه کنید. دشمن، دشمن است.
آخر مگر شیطان توبه می کند چرا کسی باید شیطان را آدم را مودبی بداند؟ فلانی می گوید آقای اوباما آدم با ادبی است! ما نمی گوییم فحاشی کنید اما چرا مردم را به شیطان امیدوار می کنید؟ کدام وعده آمریکا تا حالا درست درآمده تا دومیش درست باشد؟ خود حضراتی که امروز در دولت به زعم خودشان بزرگترین پیروزی سالهای اخیر خودشان را بدست آوردند 4 ساعت بیشتر طول نکشید که رئیس جمهور امریکا آمد و با حرفهایش حالشان را گرفت.
در این قضیه دارد عزت ما زیر سوال می رود. آن هم در زمانی که بخش بزرگی از دنیا دارد شعار ما را تکرار می کنند. رفتاری که امروز غربی ها دارند با ما می کنند خیلی تحقیر آمیز است سال ها بود از این رفتار های تحقیر آمیز شاهد نبودیم هیچ نشانه دوستی در آن نیست اگر نشانه دوستی می دیدیم همه ما لال می شدیم می گفتیم شیطان سر به راه شده!
مشکل ما در درون است. ترساندن مردم گناه بزرگی است با چه منطقی دل مردم را خالی می کنند؟ که بعدا بتوانند باج بگیرند؟ امروز آمریکا بیشترین مشکلات را دارد دولت آمریکا امسال برای اولین بار تعطیل شده ملیون ها نفر در آمریکا بی خانمانند عده زیادی دارند از آمریکا می روند اما دولت مردان ما این ها را نمی گویند روزی که باید می ترسیدیم نترسیدیم حالا بترسیم حضرت امیر عده ای را از کوفه تبعید کرد وگفت شما دارید توی دل مردم را خالی می کنید این همان امیرالمومنینی است که فرمود بعد از من خوارج را نکشید با این همه گذشت ترساننده های مردم را تبعید کرد امروز ایران در بهمن 92 از هر لحاظ از دهه شصت قوی تر ومقتدر تر است منتهی ما نباید در بازی ریزشها ورویشها گم شویم.

کد خبر:180582 -

۹۲/۱۱/۲۷
افسر جنگ

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی